serwis-wagi-wielkopolska-2

Czy są Państwo użytkownikami dynamometru? Siłomierz przestał działać po upadku, lub został przeciążony? A może trzeba wymienić czujnik?

WAGI Wielkopolska świadczy usługi w zakresie napraw siłomierzy

Stanowiska do pomiaru siły zostały stworzone, aby rozwiązać Państwa problem z siłomierzem. Choć nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że naprawimy każdy siłomierz, (gdyż wielu producentów ze wschodu nie przewiduje napraw płyt głównych) to jednak z całą pewnością do każdej procedury serwisowej podejdziemy z należytą starannością.

Każdego dnia wykorzystujemy naszą wiedzę oraz doświadczenie, aby móc przywrócić Państwa dynamometr do stanu pełnej sprawności. W trakcie naprawy siłomierza przeprowadzamy także adjustację, sprawdzimy parametry dynamometru, oraz wystawimy certyfikat sprawdzenia siłomierza.

Świadczymy usługi:

  • napraw siłomierzy.
  • wzorcowania siłomierzy.
  • doradztwa.
  • sprzedaży części do siłomierzy i materiałów eksploatacyjnych.

Zapewniamy:

  • najlepszych fachowców w dziedzinie pomiaru siły.
  • wysoką efektywność.
  • krótki czas naprawy i terminowość.
  • siłomierze zastępcze na okres naprawy.
 

 

 
Kiedy stosujemy pomiar siły?

Kiedy stosujemy pomiar siły?

sauter

Dynamometr zwany popularnie siłomierzem, to narzędzie służące do pomiaru siły. Za pomocą tego urządzenia dokonujemy badania siły ściskania, rozciągania  lub siły łamania, możemy też dokonać pomiaru siły rozrywania, siły zerwania, siły pchania.Siłomierze odnajdują swoje zastosowanie w warunkach laboratoryjnych  i przemysłowych. Dynamometr, czyli siłomierz, wykorzystujemy także w warunkach gospodarstwa domowego – gdy korzystamy z wagi sprężynowej.Praktycznie nie ma dziedziny nauki i przemysłu oraz produktu, gdzie  nie byłby dokonywany pomiar siły. Pomiar siły jest stosowany w sporcie, w badaniu stanowisk pracy – ergonomii , w budownictwie, przemyśle meblowym, motoryzacyjnym, przemyśle spożywczym, medycynie i wielu innych.

Podstawową częścią pierwszych siłomierzy była wydłużająca się pod wpływem siły sprężyna, obok której znajdowała się wyskalowana w niutonach podziałka. Obecnie sprężynę zastąpiły precyzyjne czujniki siły zbudowane w oparciu o mostki tensometryczne,wskazówkę zastąpił wyświetlacz elektroniczny. Współczesne siłomierze dokonują do kilku tysięcy pomiarów na sekundę.

Umożliwiają one przedstawienie wyników w formie cyfrowej i graficznej realizując funkcje statystyczne. Pozwalają na przesyłanie danych pomiaru do komputera lub zapisanie ich na kartę pamięci SD. Siłomierz z podziałką w skali SI, czyli Międzynarodowym Układem Jednostek i Miar nazywamy niutonometrem. Większość współczesnych dynamometrów podaje wyniki tekże w innych jednostkach siły.

Dlaczego Wagi Wielkopolska?

 

Dlaczego Wagi Wielkopolska?

wagi-wielkopolska-1

Jako firma z dużym doświadczeniem (działamy od 1991 roku) bardzo staranie dobieramy dostawców i produkty. Specjalizujemy się w sprzedaży, serwisie i legalizacji wag elektronicznych. Od kilku lat rozszerzyliśmy naszą ofertę o przyrządy do pomiaru siły- dynamometry i czujniki siły. Aktualnie współpracujemy z najlepszymi światowymi producentami  dynamometrów i krajowym liderem produkcji siłomierzy firmą Axis. W doborze naszej oferty stawiamy szczególny nacisk na sprawdzone i nowoczesne technologie. Nie zapominamy także o tak ważnej relacji jakości do ceny, dzięki czemu oferujemy światowe produkty w możliwie najkorzystniejszych cenach, co można sprawdzić w naszym sklepie internetowym.

Bardzo ważna dla nas jest jakość oferowanych usług i produktów oraz zadowolenie Klientów, dlatego też w 2005 roku został wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001. Rok później powstało laboratorium  pomiarowe masy działające wg normy ISO 17025 świadczące usługi wzorcowań, sprawdzeń i nadzoru nad sprzętem pomiarowym. W 2013 roku nasze laboratorium zostało akredytowane w Polskim Centrum Akredytacji (PCA) – numer laboratorium wzorcującego AP151. Posiadamy niezbędne wyposażenie do sprawdzania i adjustacji siłomierzy- dynamometrów, dzięki któremu wykonujemy sprawdzenia ISO i wzorcowanie dynamometrów ( z akredytacją w jednostkach masy).

Dobrze wyposażony i zorganizowany serwis  oraz fakt, że zaufali nam światowi producenci wag, powierzając nam serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ich produktów. Dzięki temu nasi Klienci są obsługiwani według światowych standardów- szczególny nacisk kładziemy na jakość świadczonych usług. Do dyspozycji stałych klientów ( umowy serwisowe) są wagi zastępcze ; jednocześnie istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia  wag i siłomierzy. W naszej firmie od lat znajduje się punkt legalizacyjny Obwodowego Urzędu Miar w Poznaniu. Prowadzimy również sprzedaż czujników siły oraz serwis siłomierzy.

Sprawdzeni dostawcy,  magazyn, usługi laboratorium wzorcującego oraz atrakcyjne ceny i terminy realizacji powodują, że nasz sklep internetowy jest jednym z najlepszych w Polsce.

Jednocześnie zapraszamy do składania zapytań o produkty, których Państwo nie znaleźli w naszym serwisie informacyjnym. Wykonujemy nietypowe rozwiązania do pomiaru siły i masy.

Zapraszamy do kontaktu z nami.